www.kinto.com
”крањнська –усский  арта сайта   

Ќѕ‘ в —ћ»

    
контактные телефоны
044 246-7350
044 246-7434  ѕодписка на новости:ѕо€вление второго уровн€ пенсионной системы - двойной стимул к развитию рынка негосударственных пенсионных фондов

¬ице-президент " »Ќ“ќ" јнатолий ‘едоренко о насто€щем и будущем негосударственных пенсионных фондов, а также перспективах внедрени€ второго уровн€ пенсионной системы в интервью газете ”р€довый курьер. 30 апрел€ 2013 г.

јнатол≥й ‘≈ƒќ–≈Ќ ќ: Ђѕо€ва другого р≥вн€ пенс≥йноњ системи Ч подв≥йний стимул до розвитку ринку недержавних пенс≥йних фонд≥вї

“ор≥к Ч попри те, що св≥тов≥ фондов≥ ≥ндекси зростали, Ч нац≥ональн≥ ≥ндикатори ринку ц≥нних папер≥в стали аутсайдерами, втративши 35% вартост≥. јкц≥њ в≥тчизн€них п≥дприЇмств, у €к≥ вкладають кошти ≥нституц≥ональн≥ ≥нвестори, зокрема ≥ недержавн≥ пенс≥йн≥ фонди (Ќѕ‘), ≥стотно подешевшали. —ередн€ дох≥дн≥сть Ќѕ‘ за 2012 р≥к становить 8,2% (за вин€тком дох≥дност≥ корпоративного фонду ЌЅ”, €ка, за даними Ќацкомф≥нпослуг, дос€гла 6,2%). Ќа фондовий ринок негативно вплинули й податков≥ новац≥њ, зокрема введенн€ акцизу на операц≥њ з в≥дчуженн€ ц≥нних папер≥в. ѕро невдач≥ та здобутки в≥тчизн€ного ринку недержавних пенс≥йних фонд≥в розпов≥даЇ в≥це-президент компан≥њ з управл≥нн€ активами Ђ ≤Ќ“ќї јнатол≥й ‘едоренко, €кий був одним ≥з розробник≥в «акону Ђѕро недержавне пенс≥йне забезпеченн€ї.

Ч јнатол≥ю ¬асильовичу, скаж≥ть, будь ласка, ви особисто Ї учасником недержавного пенс≥йного фонду? „и задоволен≥ станом свого пенс≥йного рахунку на сьогодн≥?

Ч я учасник Ќѕ‘ Ђ—оц≥альний стандартї, засновник €кого Ч компан≥€ Ђ ≤Ќ“ќї. ¬она ж ≥ управл€Ї його активами. –≥шенн€ про участь нашого колективу в пенс≥йному фонд≥ ухвалене навесн≥ 2005 року, коли цей фонд розпочав приймати перш≥ пенс≥йн≥ внески. я задоволений на€вн≥стю в мене окремого пенс≥йного рахунку, а щодо його стану спод≥ваюс€, що задоволенн€ отримаю п≥сл€ 2015 року, коли запрацюЇ другий р≥вень пенс≥йноњ системи ≥ з надходженн€м пенс≥йних кошт≥в на фондов≥ б≥рж≥ зростуть дох≥дност≥ ц≥нних папер≥в на фондовому ринку.

Ч „ому, на ваш погл€д, украњнц≥ не накопичують соб≥ на додаткову пенс≥ю сам≥, хоч трет≥й р≥вень пенс≥йноњ системи д≥Ї в ”крањн≥ з 2005 року?

Ч Ѕагато учасник≥в фонд≥в розгл€дали внески до них €к один з альтернативних вар≥ант≥в ≥нвестуванн€ кошт≥в через ≥нституц≥йних ≥нвестор≥в з метою зд≥йсненн€ грошових заощаджень та отриманн€ прибутк≥в. ƒо кризи 2008 року, коли дох≥дност≥ недержавних пенс≥йних фонд≥в були вищими за депозити, проблем з нарощуванн€м пенс≥йних внеск≥в та пенс≥йних актив≥в практично не виникало. ѕ≥сл€ пТ€тиразового пад≥нн€ ≥ндекс≥в фондових б≥рж у 2009 роц≥ та в≥дТЇмних значень ф≥нансових результат≥в д≥€льност≥ Ќѕ‘ населенн€ в≥двернулос€ в≥д цього ф≥нансового ≥нституту ≥ переор≥Їнтувалос€ на банк≥вськ≥ депозити, €к≥ зовс≥м недавно дос€гали 25% р≥чних.

Ч як оц≥нюЇте д≥€льн≥сть в≥тчизн€них недержавних пенс≥йних фонд≥в за останн≥ с≥м рок≥в? Ќазв≥ть основн≥ здобутки ≥ помилки за цей пер≥од.

Ч ќсновний здобуток Ч створенн€ ≥нституц≥йноњ ≥нфраструктури недержавного пенс≥йного забезпеченн€ (Ќѕ«), зародковоњ, нерозвиненоњ, але вона функц≥онуЇ, спод≥ваючись на кращ≥ часи. ќсновна помилка Ч в≥дмова в≥д своЇчасного впровадженн€ накопичувальноњ системи пенс≥йного страхуванн€ Ч другого р≥вн€.

Ч Ќа цив≥л≥зованих фондових ринках оподатковувати пенс≥йн≥ кошти громад€н, €к≥ заощаджують соб≥ на стар≥сть, вважаЇтьс€ аморальним. ќднак акцизний податок на операц≥њ з в≥дчуженн€ ц≥нних папер≥в торкнувс€ д≥€льност≥ украњнських Ќѕ‘. „и можемо говорити про втрати, €ких зазнають фонди внасл≥док ц≥Їњ новац≥њ?

Ч “ак, можна говорити про втрати двох вид≥в: по-перше, про абсолютн≥ втрати на сплату податку, €к≥ знижують дох≥дн≥сть пенс≥йних актив≥в, по-друге, про умовн≥ втрати, повТ€зан≥ з≥ зниженн€м обс€г≥в операц≥й з активами, €к≥ потрапл€ють п≥д оподаткуванн€.

Ч як≥ перспективи мають украњнськ≥ недержавн≥ фонди у поточному й на найближч≥ роки?

Ч ƒумаю, що цього року вони розвиватимутьс€ за сценар≥Їм попереднього, а можливо, й за г≥ршим з огл€ду на те, що з 1 с≥чн€ 2013-го впроваджено акцизний податок на в≥дчуженн€ пенс≥йних актив≥в у вигл€д≥ ц≥нних папер≥в, що не потрапл€ють п≥д д≥ю нульовоњ ставки оподаткуванн€. ј це б≥льш≥сть корпоративних ц≥нних папер≥в, що перебувають у њхн≥х портфел€х.

Ч «апровадженн€ другого Ч накопичувального Ч р≥вн€ пенс≥йноњ системи, активними учасниками €кого планують бути ≥ Ќ‘ѕ, в≥дкладаЇтьс€ з 2007 року. як≥ шанси у новоњ дати запуску накопичувального фонду Ч 2014 р≥к? як≥ переваги отримають украњнц≥ щодо пенс≥йного забезпеченн€?

Ч ¬провадити другий р≥вень з 1 с≥чн€ 2014 року, мабуть, не вдастьс€. ƒл€ цього ≥снуЇ багато правових, економ≥чних та орган≥зац≥йних перешкод. ј ось до 1 с≥чн€ 2015 року ще можна встигнути п≥дготувати ус≥ необх≥дн≥ передумови, €кщо цей терм≥н буде визначено у спец≥альному закон≥, ухваленому не п≥зн≥ше 1 липн€ 2013 року (на п≥дготовку потр≥бно не менше н≥ж 1,5 року). ” раз≥ запуску другого р≥вн€ пенс≥йного забезпеченн€ украњнц≥ матимуть можлив≥сть при дос€гненн≥ пенс≥йного в≥ку одержувати пенс≥йн≥ виплати з трьох систем: сол≥дарноњ, обовТ€зковоњ накопичувальноњ та добров≥льноњ накопичувальноњ.

Ч як≥ законодавч≥ проблеми заважають розвиватис€ ринку Ќѕ‘?

Ч Ѕрак закону про спр€муванн€ частини страхових внеск≥в ≥з сол≥дарноњ в накопичувальну систему пенс≥йного страхуванн€. Ќа€вн≥сть законодавчоњ вимоги про збалансуванн€ бюджету ѕенс≥йного фонду (його бездеф≥цитн≥сть) €к обовТ€зковоњ умови початку сплати страхових внеск≥в до накопичувальноњ системи пенс≥йного страхуванн€. “ут немаЇ драми: йдетьс€ лише про необх≥дн≥сть 4 м≥ль€рд≥в гривень дл€ ф≥нансуванн€ пенс≥й у перший р≥к роботи накопичувального фонду.

ѕо€ва другого р≥вн€ пенс≥йноњ системи Ї подв≥йним стимулом до розвитку ринку Ќѕ‘. ѕерший пол€гаЇ в тому, що особи в≥ком понад 35 рок≥в залишаютьс€ за межами обовТ€зкового накопичувального пенс≥йного страхуванн€ ≥ намагатимутьс€ компенсувати його в≥дсутн≥сть участю в Ќѕ‘ на добров≥льних засадах. ƒругий Ч у тому, що сталий зростаючий пот≥к пенс≥йних внеск≥в на фондовий ринок реан≥муЇ б≥ржов≥ ≥ндекси та торг≥влю акц≥€ми, тож зробить д≥€льн≥сть цих фонд≥в прибутковою ≥ привабливою дл€ учасник≥в.

Ч Ќа ринку Ї побоюванн€, що дл€ ≥нвестуванн€ кошт≥в накопичувального пенс≥йного фонду в ”крањн≥ мало ф≥нансових ≥нструмент≥в. „и згодн≥ ви з такою думкою?

Ч якщо на сьогодн≥, то згоден. јле хто сказав, що до запуску другого р≥вн€ не треба готуватис€, зокрема й ем≥тентам ц≥нних папер≥в? ѕопит, €к в≥домо, породжуЇ пропозиц≥ю. ѕопит на грош≥ стимулюЇ пропозиц≥ю €к≥сних ц≥нних папер≥в та ≥нших ≥нвестиц≥йно привабливих ≥нструмент≥в. ѕо€ва на ф≥нансовому ринку стаб≥льного джерела пенс≥йних ресурс≥в змусить потенц≥йних споживач≥в ≥нвестиц≥й перебудувати свою д≥€льн≥сть ≥з тим, щоб вона в≥дпов≥дала вимогам пенс≥йного законодавства до ф≥нансових ≥нструмент≥в.

ƒќ—№™ Ђ” ї

јнатол≥й ‘≈ƒќ–≈Ќ ќ. Ќародивс€ 1949 року в  иЇв≥. «ак≥нчив у 1970 роц≥  ињвський ≥нститут народного господарства ≥мен≥ ƒ. оротченка. ” 1970Ч 1973 роках працював на завод≥ Ђ–ад≥оприладї ≥мен≥ —. орольова, де пройшов шл€х в≥д ≥нженера ф≥нансового в≥дд≥лу до начальника в≥дд≥лу збуту цього п≥дприЇмства. ≤з 1973-го навчавс€ в асп≥рантур≥ та працював на р≥зних наукових посадах в установах ЌјЌ ”крањни.  андидат економ≥чних наук. Ќин≥ об≥ймаЇ посаду пров≥дного наукового сп≥вроб≥тника ƒержавноњ установи Ђ≤нститут економ≥ки та прогнозуванн€ ЌјЌ ”крањниї. јвтор понад 200 публ≥кац≥й з економ≥чноњ тематики. ¬≥це-президент ѕрј“ Ђ ≤Ќ“ќї. ” ц≥й установ≥ працюЇ з дн€ њњ заснуванн€ Ч 1992 р.

јвтор: ¬≥ктор≥€  овальова
ƒжерело:
”–яƒќ¬»…  ”–'™–

¬иртуальна€ консультаци€
 ¬аше им€


¬аш Email


¬аш вопрос

 
ƒокумент:   Ќапечатать    Ќаверх   

©  инто. »нвестиции и ценные бумаги в ”краине.
”ведомлени€ и предостережени€
”краина,  иев - 04070,
ул. —агайдачного, 25-Ѕ, 3 этаж
“ел.: (044) 246-7350, 246-7434
‘акс: (044) 235-5875

© –азработано NewAgeLab, 2003.
ЌовостиЌакопительное пенсионное обеспечениеёридическим лицам„астным лицам—оциальный стандартЌѕ‘ в —ћ» онтакты¬аше отношение к Ќѕ‘ (анкета)¬иртуальна€ консультаци€Ѕанери на головн≥й