Україна, Київ - 04070,
вул. Сагайдачного, 25-Б, 3 поверх
Тел.: (044) 246-7350, 246-7434
Факс: (044) 235-5875

Інформація для учасникаШановні учасники Відкритого пенсійного фонду «Соціальний стандарт»!

Ви отримали виписки з ваших індивідуальних пенсійних рахунків за період з 1 січня по 31 грудня 2019 року. Яким був загальний результат діяльності Фонду у 2019 році та що на нього вплинуло?

У 2019 році найпопулярнішим фінансовим інструментом були державні облігації України. На початку року їх доходність була на рівні 19%, що не могло не пройти не поміченим як для вітчизняних, так і для зовнішніх інвесторів. Навіть враховуючи усі можливі ризики, пов’язані з Україною, така приваблива доходність підштовхнула іноземних інвесторів активно заходити в державні папери. Внутрішнім інвесторам по суті нікуди було більше інвестувати.

За звітний період іноземці придбали облігацій на 4 млрд. доларів. Такий приплив валюти став головним чинником неочікуваного зростання гривні, яка за рік зросла з 27,69 грн/$ до 23,69 грн/$, тобто ревальвувала на 16,9%. Отже, перші зовнішні інвестори, які зважилися зайти в українські облігації, отримали за рік доларову доходність більше 30%.

Значний попит дозволив Мінфіну поступово зменшувати доходності облігацій, і на кінець року цей показник досяг 10%. Час значних прибутків закінчився.

Для фонду «Соціальний Стандарт» таке зміцнення гривні стало негативним фактором, оскільки 30% портфеля Фонду з метою диверсифікації розміщено у валютні активи. Але на думку керуючого це явище тимчасове, а фонд є довгостроковим інвестором.

Дізнатись більше ви можете у Річному звіті керуючого активами ВПФ "Соціальний стандарт".

За звітний період доходність Відкритого пенсійного фонду «Соціальний Стандарт» склала 6,1%, що на 2% вище рівня інфляції. Як наслідок, вартість одиниці пенсійних активів зросла з 3,68 грн до 3,91 грн. Фонд захистив кошти своїх учасників від інфляції, яка склала у 2019 році 4,1% за даними Державної служби статистики України.

На кінець звітного року середньорічна доходність Фонду склала 9,74%.

У звітному році Фонд отримав інвестиційний прибуток у розмірі 4 423 733,02 гривень. Основний внесок у доходність Фонду забезпечили відсоткові надходження від боргових інструментів. За рік до Фонду надійшло платежів за облігаціями внутрішньої державної позики загальним обсягом 17 797 866,32 грн та 148 500,3 доларів, відсотків за депозитами обсягом 1 547 353,79 грн та дивідендів за акціями на загальну суму 54 040,12 грн («Райффайзен банк Аваль» – 4 921,5 грн,  «Донбасенерго» – 26 419,19 грн та «Центренерго» – 22 699,43 грн).

На 31 грудня 2019 року чиста вартість активів Фонду склала 43 681 882,96 грн, збільшившись за рік на 3 139 924,58 гривень, або на 7,74%.

На сьогоднішній день учасниками Фонду є понад 4,3 тис. осіб. Сума внесків з початку діяльності Фонду перевищила 27,1 млн грн. Переведення з інших недержавних пенсійних фондів до ВПФ «Соціальний стандарт» за цей період склали 5,9 млн грн, переведено до інших НПФ 1,9 млн грн. При цьому Фонд з початку діяльності виплатив пенсій на загальну суму 10,8 млн грн. Кількість вкладників-фізичних осіб, які створюють собі або своїм рідним додаткову пенсію, склала понад 2,2 тис. осіб.

Частка активів Фонду, яка належить учасникам до 50-ти років, складає 64,1%, а кількість таких учасників у загальній кількості учасників Фонду – 65,8%.

Цього року збільшилася на 20% сума надходжень від юридичних осіб. Обсяг загальних надходжень до Фонду за рік склав 2,01 млн грн.

ВПФ «Соціальний стандарт» - один з найдосвідченіших недержавних пенсійних фондів України. Третього серпня 2019 року Фонду виповнилося 15 років!

Своїм вкладникам ми дякуємо за довіру. Навіть у складних умовах сьогодення вкладники-юридичні особи, які роблять внески до Фонду, підвищують мотивацію персоналу та його лояльність, а вкладники-фізичні особи створюють фундамент свого майбутнього та майбутнього своїх близьких.

Ми вважаємо важливим всебічно та повно інформувати своїх вкладників та учасників про основні результати діяльності Фонду. Скористайтеся всіма можливостями отримання актуальної інформації, а саме:  

ü інформація про результати діяльності Фонду, що оновлюється кожного робочого дня, - сайт КУА КІНТО;

ü повний портфель Фонду, що оновлюється 1-го числа кожного місяця. Отримати доступ можна, зареєструвавшись на сайті КУА КІНТО  https://www.kinto.com/funds/1611/portfolio

ü важлива та корисна інформація про ВПФ Соціальний стандарт та недержавне пенсійне забезпечення:

сайт КУА “КІНТО”  pf.kinto.com;

сайт Адміністратора пенсійного фонду www.acpo.com.ua;

ü цікава інформація з пенсійної тематики на сторінці https://www.facebook.com/SocialStandart/

  Приєднуйтесь до нашої сторінки!

Нагадуємо, що учасники Фонду можуть отримати доступ до власного індивідуального пенсійного рахунку (ІПР), відслідковувати стан свого рахунку та отримати виписку з ІПР в он-лайн режимі на сайті www.acpo.com.ua (меню Кабінет Користувача/Власний рахунок).

  Вкладники Фонду можуть робити внески в режимі он-лайн через сайт www.acpo.com.ua (меню Кабінет Користувача/Внески Он-Лайн), а також завдяки партнерським угодам можна робити внески через Portmone, IPay, АТ "ПІРЕУС БАНК МКБ" та Монобанк без комісії.

Шановні учасники! Будемо вдячні, якщо ви надішлете актуальні адреси  своїх електронних скриньок на адресу pf.kinto@kinto.com Крім того, якщо у вас змінилась поштова адреса, і ви не отримали виписку за 2019 рік, звертайтесь до Адміністратора Фонду за адресою info@acpo.com.ua

Щиро дякуємо за розуміння та віру в майбутнє. Сподіваємось і надалі бачити вас серед вкладників та учасників ВПФ «Соціальний стандарт». Пам’ятаємо разом, що майбутнє ніколи просто так не трапляється. Воно створюється!

 

З найкращими побажаннями,

Рада ВПФ «Соціальний стандарт»