www.kinto.com
”крањнська –усский ћапа сайту   

ƒюжина пенс≥йних порад

    
контактн≥ телефони
044 246-7350
044 246-7434  ѕ≥дписка на новини:ƒё∆»Ќј ѕ≈Ќ—≤…Ќ»’ ѕќ–јƒ

1. „и знаЇте ¬и, щоЕ
2. ѕенс≥йна реформа: джерела майбутньоњ пенс≥њ
3. як подбати про себе
4. ¬ипробувано часом
5. як≥ ≥снують недержавн≥ пенс≥йн≥ фонди
6. ’то обслуговуЇ недержавн≥ пенс≥йн≥ фонди
7.  им контролюЇтьс€ д≥€льн≥сть недержавного пенс≥йного фонду
8. як захищен≥ кошти на майбутню пенс≥ю
9. ўо важливо знати вкладнику Ќѕ‘
10. ўо важливо знати учаснику Ќѕ‘
11. як обрати недержавний пенс≥йний фонд
12. ¬аш виб≥р


1. „и знаЇте ¬и, щоЕ

  • державна пенс≥€ не забезпечуЇ г≥дного життЇвого р≥вн€ люд€м похилого в≥ку, ≥ не лише в ”крањн≥;
  • на сьогодн≥ в ”крањн≥ 10 платник≥в пенс≥йних внеск≥в мають забезпечити пенс≥ю дев'€ти пенс≥онер≥в, а з часом ситуац≥€ лише ускладнитьс€;
  • дл€ того, щоб п≥двищити р≥вень житт€ ос≥б, €к≥ виход€ть на пенс≥ю, в наш≥й крањн≥ впроваджуЇтьс€ пенс≥йна реформа;
  • п≥клуючись про своЇ майбутнЇ, у б≥льшост≥ крањн св≥ту громад€ни користуютьс€ послугами недержавних пенс≥йних фонд≥в.

Ќ≥хто не Ї застрахованим в≥д пад≥нн€ р≥вн€ доход≥в п≥сл€ виходу на пенс≥ю або внасл≥док неспод≥ваноњ втрати працездатност≥. Ѕез турботи про власне майбутнЇ забезпечити г≥дний р≥вень житт€ п≥сл€ зак≥нченн€ активноњ трудовоњ д≥€льност≥ неможливо.

2. ѕенс≥йна реформа: джерела майбутньоњ пенс≥њ

ѕенс≥йна реформа, започаткована в с≥чн≥ 2004 року в ”крањн≥, передбачаЇ зам≥ну староњ сол≥дарноњ системи пенс≥йного забезпеченн€ на сучасну трир≥вневу пенс≥йну систему.

ѕерший р≥вень Ц це сол≥дарна система, в €к≥й ус≥ кошти, що перераховуютьс€ п≥дприЇмствами та застрахованими особами до ѕенс≥йного фонду ”крањни, одразу ж виплачуютьс€ нин≥шн≥м пенс≥онерам.

ƒругий р≥вень Ц накопичувальна система загальнообовТ€зкового державного пенс≥йного страхуванн€. ¬нески будуть обов'€зковими дл€ переважноњ к≥лькост≥ громад€н ”крањни та спр€мован≥ на њх персональн≥ рахунки. ÷≥ кошти будуть ≥нвестуватис€ в украњнську економ≥ку, а ≥нвестиц≥йний дох≥д зб≥льшуватиме розм≥р майбутн≥х пенс≥йних виплат.

“рет≥й р≥вень Ц система недержавного пенс≥йного забезпеченн€. ¬ ц≥й систем≥ можуть брати участь добров≥льно €к ф≥зичн≥ особи, так ≥ юридичн≥ особи-роботодавц≥.

ќдними з суб'Їкт≥в недержавного пенс≥йного забезпеченн€ Ї недержавн≥ пенс≥йн≥ фонди (Ќѕ‘). ѕерш≥ Ќѕ‘, створен≥ в≥дпов≥дно до «акону ”крањни "ѕро недержавне пенс≥йне забезпеченн€", розпочали свою д≥€льн≥сть на початку 2005 року.

Ћюдина працюЇ все житт€, пот≥м виходить на заслужений в≥дпочинок ≥, часто, т≥льки тод≥ починаЇ з'€совувати, чому розм≥р пенс≥њ саме такий. ÷≥кавитис€ цими питанн€ми краще заздалег≥дь.

3. як подбати про себе

«берегти звичний р≥вень житт€ п≥сл€ виходу на пенс≥ю можна завд€ки участ≥ у недержавному пенс≥йному забезпеченн≥ €к роботодавц€, €кий п≥клуЇтьс€ про своњх прац≥вник≥в, так ≥ конкретноњ особи, €ка зараз повна сил ≥ маЇ можлив≥сть в≥дкладати кошти на свою майбутню пенс≥ю або на пенс≥ю своњх близьких.

«робити накопиченн€ на свою майбутню недержавну пенс≥ю може кожен працюючий, скориставшись послугами недержавних пенс≥йних фонд≥в.

Ќедержавний пенс≥йний фонд Ц це ф≥нансова установа нового типу, €ка працюЇ виключно дл€ пенс≥йного забезпеченн€ громад€н. ƒ≥€льн≥сть Ќѕ‘ базуЇтьс€ на принципах добров≥льноњ участ≥ громад€н, роботодавц≥в та њх об'Їднань у формуванн≥ пенс≥йних накопичень. ‘онд залучаЇ пенс≥йн≥ внески вкладник≥в, ≥нвестуЇ кошти з метою њх захисту в≥д ≥нфл€ц≥њ та примноженн€, а п≥зн≥ше зд≥йснюЇ пенс≥йн≥ виплати учасникам за рахунок накопичених пенс≥йних актив≥в.

ћи живемо сьогодн≥шн≥м днем. ¬одночас ми намагаЇмос€ зробити так, щоб завтра було краще.  ористуючись дос€гненн€ми пенс≥йноњ реформи, можна отримувати державну ≥ недержавну пенс≥њ, що забезпечить ¬ам ф≥нансову незалежн≥сть та впевнен≥сть у майбутньому.

4. ¬ипробувано часом

¬ ”крањн≥ недержавне пенс≥йне забезпеченн€ зд≥йснюЇтьс€ у найспри€тлив≥шому правовому пол≥, €ке акумулюЇ у соб≥ найкращий св≥товий досв≥д створенн€ та д≥€льност≥ Ќѕ‘.

Ќедержавн≥ пенс≥йн≥ фонди €к добров≥льний та ефективний зас≥б накопиченн€ на стар≥сть зТ€вилис€ в јнгл≥њ б≥льше двох з половиною стол≥ть тому, п≥зн≥ше ≥ в –ос≥њ (у друг≥й половин≥ ’VII≤ стор≥чч€). ” 1897 роц≥ в –ос≥њ ≥, зокрема, в ”крањн≥ усп≥шно д≥€ли б≥льше 200 емеритальних, пенс≥йних ≥ страхових кас, найб≥льш потужними з €ких були каси зал≥зничник≥в, вчител≥в, службовц≥в “овариства пароплавства по ƒн≥пру, де€ких великих п≥дприЇмств.

ѕринцип Ђзроби пенс≥ю соб≥ самї в≥д≥йшов на другий план з по€вою державних пенс≥йних систем. Ќ≥меччина запровадила цей соц≥альний ≥нститут у 1889 роц≥ за час≥в канцлера Ѕ≥смарка, јвстрал≥€ та ¬елика Ѕритан≥€ - у 1908 роц≥, в —получених Ўтатах јмерики державна пенс≥йна система зТ€вилась в 30-т≥ роки ’’ стор≥чч€, у –ад€нському —оюз≥ Ц в 1956 роц≥.

јле сучасн≥ пенс≥йн≥ системи б≥льшост≥ крањн включають €к розпод≥льчу складову (державну сол≥дарну систему), так ≥ накопичувальну (обовТ€зкову та добров≥льну), що Ї гарант≥Їю ф≥нансового благополучч€ ос≥б похилого в≥ку.

¬нески до Ќѕ‘ Ц це не просто заощадженн€. ќбираючи Ќѕ‘, ¬и обираЇте перев≥рений св≥товою ≥ давньою в≥тчизн€ною практикою над≥йний та ефективний ≥нструмент формуванн€ ц≥льових накопичень на майбутню пенс≥ю.

5. як≥ ≥снують недержавн≥ пенс≥йн≥ фонди

¬≥дпов≥дно до «акону ”крањни Ђѕро недержавне пенс≥йне забезпеченн€ї недержавн≥ пенс≥йн≥ фонди бувають трьох вид≥в: корпоративн≥, профес≥йн≥ та в≥дкрит≥.

 орпоративний фонд створюЇтьс€ одним або к≥лькома юридичними особами-роботодавц€ми, до €ких можуть приЇднуватись ≥нш≥ роботодавц≥-платники.

ѕрофес≥йний фонд створюЇтьс€ обТЇднанн€ми юридичних або ф≥зичних ос≥б, у т.ч. профсп≥лками та њх обТЇднанн€ми, або просто ф≥зичними особами за профес≥йною ознакою (буд≥вельники, енергетики та ≥н.).

¬≥дкритий фонд створюЇтьс€ одн≥Їю або к≥лькома юридичними особами ≥ Ї доступним дл€ будь-€ких юридичних та ф≥зичних ос≥б €к вкладник≥в фонду.

” Ќѕ‘ будь-€кого виду ≥снують вкладники Ц ф≥зичн≥ або юридичн≥ особи, €к≥ зд≥йснюють перерахуванн€ пенс≥йних внеск≥в на свою користь, на корить своњх близьких або своњх сп≥вроб≥тник≥в, та учасники Ц громад€ни, на користь €ких зд≥йснюютьс€ внески.

¬≥дкритий недержавний пенс≥йний фонд Ї прийн€тним дл€ вс≥х. √оловне, що в≥др≥зн€Ї в≥дкритий фонд в≥д ≥нших, це можливост≥:

- б≥льшоњ гнучкост≥ щодо розм≥ру пенс≥йних внеск≥в;

- участ≥ в недержавному пенс≥йному забезпеченн≥ т≥льки частини колективу роботодавц€ на в≥дм≥ну в≥д корпоративного фонду, де роботодавець зобовТ€заний робити перерахуванн€ кошт≥в на користь ус≥х без вин€тку своњх прац≥вник≥в;

- участ≥ будь-€ких ф≥зичних ос≥б €к вкладник≥в на свою користь або на користь своњх найближчих родич≥в;

- залишитис€ учасником фонду п≥сл€ припиненн€ трудових в≥дносин з роботодавцем.

ƒл€ прийн€тт€ правильного р≥шенн€ щодо вибору пенс≥йного фонду, ознайомтес€ з умовами участ≥ в р≥зних видах Ќѕ‘.

6. ’то обслуговуЇ недержавн≥ пенс≥йн≥ фонди

ќбслуговуванн€ фонду за договорами зд≥йснюють:

  • адм≥н≥стратор Ќѕ‘, €кий займаЇтьс€ обл≥ком вкладник≥в та учасник≥в, веденн€м персональних рахунк≥в учасник≥в, бухгалтерським та податковим обл≥ком Ќѕ‘, формуванн€м зв≥тност≥ Ќѕ‘;
  • компан≥€ з управл≥нн€ активами ( ”ј), €ка ≥нвестуЇ пенс≥йн≥ кошти з метою збереженн€ њх в≥д ≥нфл€ц≥њ та отриманн€ ≥нвестиц≥йного доходу на користь учасник≥в;
  • банк-збер≥гач, €кий в≥дкриваЇ й обслуговуЇ рахунки фонду та збер≥гаЇ його активи.

ƒосв≥д ≥ профес≥онал≥зм цих компан≥й Ц запорука збереженн€ та примноженн€ ¬аших накопичень. “ому д≥знайтес€ б≥льше про них.

7.  им контролюЇтьс€ д≥€льн≥сть недержавного пенс≥йного фонду

¬ ”крањн≥ д≥€льн≥сть недержавних пенс≥йних фонд≥в та обслуговуючих компан≥й знаходитьс€ п≥д пост≥йним перехресним нагл€дом та суворим контролем з боку державних орган≥в. ≈фективн≥сть д≥€льност≥ Ќѕ‘ та адм≥н≥стратор≥в контролюЇ Ќац≥ональна ком≥с≥€, що зд≥йснюЇ державне регулюванн€ у сфер≥ ринк≥в ф≥нансових послуг (www.dfp.gov.ua), д≥€льн≥сть компан≥њ з управл≥нн€ активами та банка-збер≥гача Ц Ќац≥ональна ком≥с≥€ з ц≥нних папер≥в та фондового ринку (www.ssmsc.gov.ua), а банка-збер≥гача ще й Ќац≥ональний банк ”крањни (www.bank.gov.ua).

” раз≥ ви€вленн€ порушень державн≥ органи вживають заходи впливу, передбачен≥ чинним законодавством.

 онтроль д≥€льност≥ фонду з боку засновник≥в зд≥йснюЇ рада фонду (орган управл≥нн€ Ќѕ‘), €ка формуЇтьс€ з представник≥в засновник≥в. “ак≥ представники обовТ€зково проход€ть спец≥альне навчанн€ та отримують сертиф≥кати спец≥ал≥ст≥в з питань недержавного пенс≥йного забезпеченн€, пер≥одично п≥дтверджуючи свою квал≥ф≥кац≥ю. –ада фонду може у будь-€кий час зам≥нити компан≥њ, що зд≥йснюють обслуговуванн€ фонду, €кщо њх д≥€льн≥сть буде визнана неефективною.  р≥м того, рада фонду затверджуЇ ≥нвестиц≥йну декларац≥ю Ц документ, що визначаЇ напр€ми ≥нвестуванн€ пенс≥йних актив≥в.

Ќедержавн≥ пенс≥йн≥ фонди та компан≥њ, €к≥ њх обслуговують, щор≥чно проход€ть перев≥рку незалежними аудиторськими компан≥€ми. ѕричому один ≥ той же аудитор не може провадити перев≥рку двох ≥ б≥льше юридичних ос≥б, що обслуговують фонд.

¬и можете отримувати потр≥бну ¬ам ≥нформац≥ю у названих державних орган≥в, у член≥в –ади Ќѕ‘ або на в≥дпов≥дних сайтах.

8. як захищен≥ кошти на майбутню пенс≥ю

«ахист пенс≥йних накопичень на майбутню недержавну пенс≥ю залежить в≥д ц≥лоњ низки механ≥зм≥в, ефективн≥сть €ких дос€гаЇтьс€ њх взаЇмод≥Їю.

” недержавних пенс≥йних фондах захист пенс≥йних актив≥в забезпечуЇтьс€ ч≥тким розпод≥лом повноважень та високими квал≥ф≥кац≥йними вимогами до компан≥й, що обслуговують недержавний пенс≥йний фонд, повною прозор≥стю њх д≥€льност≥ завд€ки запровадженню систем обовТ€зковоњ зв≥тност≥ та оприлюдненн€ ≥нформац≥њ про д≥€льн≥сть Ќѕ‘.  р≥м того, законодавч≥ вимоги щодо кап≥тал≥в таких компан≥й та њх майновоњ в≥дпов≥дальност≥ теж Ї досить жорсткими, адже кожна юридична особа, що зд≥йснюЇ обслуговуванн€ Ќѕ‘, в≥дпов≥даЇ своњм майном перед пенс≥йним фондом за належне виконанн€ своњх зобов'€зань.

« метою м≥н≥м≥зац≥њ ризик≥в та захисту пенс≥йних накопичень активи недержавного пенс≥йного фонду обов'€зково диверсиф≥куютьс€, тобто розпод≥л€ютьс€ м≥ж р≥зними ф≥нансовими ≥нструментами, що дозвол€Ї зменшити ризики негативного впливу кожного з них на доходн≥сть та загальний стан пенс≥йних актив≥в в ц≥лому. «аконодавство ч≥тко визначаЇ напр€ми та л≥м≥ти ≥нвестуванн€ пенс≥йних актив≥в Ц тобто куди ≥ ск≥льки ≥нвестувати. ÷е дозвол€Ї не лише захистити кошти учасник≥в в≥д ≥нфл€ц≥њ, але й суттЇво перекрити њњ р≥вень, а отже Ц отримати реальний прибуток на пенс≥йн≥ накопиченн€. ѕенс≥йн≥ кошти вкладаютьс€ в акц≥њ, обл≥гац≥њ, нерухом≥сть, банк≥вськ≥ метали, розм≥щуютьс€ на депозитних рахунках в банках, тощо. ѕравила ≥нвестуванн€ визначаютьс€ в ≥нвестиц≥йн≥й декларац≥њ недержавного пенс≥йного фонду.

ѕенс≥йн≥ активи, що накопичуютьс€ у Ќѕ‘, можуть бути використан≥ виключно дл€ ц≥лей ≥нвестиц≥йноњ д≥€льност≥ фонду, виконанн€ зобов'€зань фонду перед його учасниками та оплати витрат, пов'€заних ≥з обслуговуванн€м фонду. ¬икористанн€ пенс≥йних актив≥в дл€ ≥нших ц≥лей заборонено.

„инним законодавством заборонено проголошенн€ процедури банкрутства щодо недержавного пенс≥йного фонду. ≤снуЇ особлива процедура переведенн€ пенс≥йних кошт≥в в≥д одн≥Їњ пенс≥йноњ установи до ≥ншоњ з метою унеможливленн€ втрати пенс≥йних кошт≥в кожного учасника Ќѕ‘.

¬ажливо те, що д≥€льн≥сть Ќѕ‘ Ї прозорою, вкладники та учасники фонду можуть отримати необх≥дну ≥нформац≥ю про д≥€льн≥сть фонду, а учасники фонду Ц також про поточний стан свого пенс≥йного рахунку.

ќтже, пропонуЇмо звернути особливу увагу на багатор≥вневу систему захисту ¬ашоњ пенс≥йноњ скарбнички.

9. ўо важливо знати вкладнику Ќѕ‘

якщо ¬и Ц роботодавець, €кий прагне вир≥шувати соц≥альн≥, кадров≥ та ф≥нансово-економ≥чн≥ питанн€ розвитку п≥дприЇмства, участь у недержавному пенс≥йному забезпеченн≥ саме дл€ ¬ас.

¬и маЇте можлив≥сть створити ун≥кальний механ≥зм стимулюванн€ прац≥вник≥в та п≥двищенн€ њх ло€льност≥, витрачаючи набагато менше кошт≥в, ан≥ж при звичайному п≥двищенн≥ зароб≥тноњ плати.

¬и маЇте можлив≥сть створити джерело додатковоњ недержавноњ пенс≥њ, не обт€жене податками та соц≥альними в≥драхуванн€ми, бо:

- сума сплачених на користь прац≥вник≥в пенс≥йних внеск≥в в≥дноситьс€ на витрати п≥дприЇмства у повному обс€з≥;

- сума сплачених на користь прац≥вник≥в пенс≥йних внеск≥в не включаЇтьс€ до бази дл€ нарахуванн€ Їдиного внеску на загальнообовТ€зкове державне соц≥альне страхуванн€.

 р≥м того, перерахован≥ на користь прац≥вника пенс≥йн≥ внески не оподатковуютьс€ податком з доход≥в ф≥зичних ос≥б такоњ ф≥зичноњ особи, €кщо така сума не перевищуЇ 15% нарахованоњ суми зароб≥тноњ плати прац≥вника прот€гом м≥с€ц€, але не б≥льше €к 2,5 розм≥р≥в м≥н≥мальноњ зароб≥тноњ плати, встановленоњ «аконом "ѕро державний бюджет ”крањни" на в≥дпов≥дний р≥к, що Ї опосередкованою вигодою роботодавц€.

ƒл€ роботодавц€ це р≥вноц≥нно зб≥льшенню р≥вн€ оплати прац≥ та стимулюванню прац≥вник≥в (зростанн€ економ≥чного ефекту своњх витрат). 

якщо ¬и особисто маЇте змогу частину своњх доход≥в, отриманих ≥з р≥зних джерел, або попередн≥х накопичень спр€мовувати на власне пенс≥йне забезпеченн€ та/або пенс≥йне забезпеченн€ своњх близьких, недержавний пенс≥йний фонд саме дл€ ¬ас.

ѕенс≥йн≥ накопиченн€ в Ќѕ‘ працюватимуть у реальн≥й економ≥ц≥, тим самим вони над≥йно захищен≥ ≥ пост≥йно зростатимуть завд€ки отриманому на них ≥нвестиц≥йному прибутку. ¬они, також, зростатимуть, €к правило, впродовж пер≥оду пенс≥йних виплат. ј ¬и сам≥ будете захищен≥ в≥д спокуси витратити њх на ≥нш≥ ц≥л≥.

¬и маЇте можлив≥сть оптим≥зувати своЇ власне оподаткуванн€, адже пенс≥йн≥ внески, зроблен≥ на власну користь, не оподатковуютьс€ податком з доход≥в ф≥зичних ос≥б (шл€хом в≥днесенн€ пенс≥йних внеск≥в до складу податковоњ знижки) у межах суми податковоњ соц≥альноњ п≥льги.

¬и маЇте можлив≥сть не лише оптим≥зувати власне оподаткуванн€, але й зробити це, п≥клуючись про своњх близьких, адже пенс≥йн≥ внески, зроблен≥ на користь родич≥в першого ступен€ спор≥дненост≥ (батьки, дружина/чолов≥к, д≥ти) не оподатковуютьс€ податком з доход≥в ф≥зичних ос≥б (шл€хом в≥днесенн€ пенс≥йних внеск≥в до податковоњ знижки) у межах 50% суми податковоњ соц≥альноњ п≥льги.

‘ормуванн€ пенс≥йних накопичень Ц справа добров≥льна, вкладники мають р≥зн≥ ц≥л≥, р≥зн≥ ф≥нансов≥ можливост≥ ≥ часов≥ рамки. «в≥дси ≥ гнучка система перерахуванн€ пенс≥йних внеск≥в, де вкладник сам визначаЇ кому, ск≥льки грошей, з €кою пер≥одичн≥стю ≥ прот€гом €кого часу в≥н перераховуватиме до ‘онду. ”мови та пор€док недержавного пенс≥йного забезпеченн€, що зд≥йснюЇтьс€ пенс≥йними фондами, визначаютьс€ пенс≥йними схемами. ¬кладники мають право в≥льного вибору пенс≥йноњ схеми, а також право на њњ зм≥ну (не част≥ше н≥ж раз на 6 м≥с€ц≥в).

якщо ¬и д≥йшли висновку, що все зазначене вище стосуЇтьс€ ¬ас, обирайте недержавний пенс≥йний фонд своњм ф≥нансовим пом≥чником у плануванн≥ заможного майбутнього. якою б не була ¬аша державна пенс≥€, додаткова недержавна пенс≥€ н≥коли не буде зайвою.

10. ўо важливо знати учаснику Ќѕ‘

Ќедержавна пенс≥€ виплачуЇтьс€ додатково до державноњ та незалежно в≥д нењ. Ќа€вн≥сть ≥ розм≥р недержавноњ пенс≥њ н≥€к не впливаЇ на розм≥р державноњ пенс≥њ.

–озм≥р недержавноњ пенс≥њ, на €ку ¬и можете розраховувати, залежить в≥д розм≥ру пенс≥йних внеск≥в, пер≥оду накопиченн€, профес≥йност≥ обслуговуванн€ фонду та суми отриманого ≥нвестиц≥йного прибутку.

якщо ¬и Ц учасник Ќѕ‘ ≥ маЇте св≥й ≥ндив≥дуальний пенс≥йний рахунок, незалежно в≥д того, хто Ї вкладником на ¬ашу користь: ¬аш роботодавець, члени с≥мТњ або ¬и сам≥, недержавне пенс≥йне забезпеченн€ вже працюЇ саме дл€ ¬ас. Ќа що радимо звернути увагу:

≤ндив≥дуальний пенс≥йний рахунок

” фонд≥ учаснику в≥дкриваЇтьс€ та ведетьс€ ≥ндив≥дуальний пенс≥йний рахунок дл€ обл≥ку внеск≥в ≥ результат≥в њх ≥нвестуванн€.

« моменту зарахуванн€ кошт≥в на ¬аш ≥ндив≥дуальний пенс≥йний рахунок вони Ї ¬ашою приватною власн≥стю, на них розповсюджуЇтьс€ право успадкуванн€, вони не можуть бути в≥дчужен≥ на користь трет≥х ос≥б.

¬и маЇте право отримувати виписки про стан ¬ашого ≥ндив≥дуального пенс≥йного рахунку 1 раз на р≥к Ц безкоштовно, част≥ше Ц на письмову вимогу за плату.

ќподаткуванн€

ѕодаткове законодавство ”крањни зв≥льн€Ї учасник≥в Ќѕ‘ в≥д оподаткуванн€ аж до моменту отриманн€ пенс≥йних виплат. јле, ≥ розпочинаючи отримувати пенс≥ю, учасник фонду маЇ можлив≥сть отримати де€к≥ податков≥ п≥льги, пор≥вн€но з ≥ншими джерелами доход≥в.

“ак, оподатковуЇтьс€ лише 60 в≥дсотк≥в суми виплат пенс≥њ на визначений терм≥н. Ќе п≥дл€гають оподаткуванню будь-€к≥ види виплат пенс≥њ учасникам Ќѕ‘ в≥ком старше 70 рок≥в, €к≥ не дос€гли повнол≥тт€ та ≥нвал≥дам ≤ групи.

 оли та €к можна розпор€джатис€ накопиченими коштами

якщо ¬и Ц учасник Ќѕ‘, €кий Ї вкладником фонду на свою користь, то у будь-€кий момент можете перевести кошти, €к≥ Ї ¬ашою власн≥стю, до ≥ншого недержавного пенс≥йного фонду, страховоњ орган≥зац≥њ або на банк≥вський пенс≥йний депозитний рахунок.

ѕенс≥йний в≥к, п≥сл€ дос€гненн€ €кого учасник маЇ право на отриманн€ пенс≥йних виплат, визначаЇтьс€ ним самост≥йно. ÷ей в≥к може бути меньшим в≥д пенс≥йного в≥ку, визначеного в систем≥ загальнообовТ€зкового державного пенс≥йного страхуванн€, але не б≥льше, н≥ж на 10 рок≥в, тобто пенс≥ю з Ќѕ‘ можна отримувати, починаючи з 50 рок≥в.

¬и укладаЇте догов≥р на виплату пенс≥њ на визначений строк, €кий ¬и визначаЇте самост≥йно, але не менше н≥ж на 10 рок≥в. ѕам'€тайте, що пенс≥йн≥ виплати, €к правило, зб≥льшуватимутьс€ нав≥ть прот€гом часу виплати.

якщо ¬и хочете отримувати дов≥чну пенс≥ю, то укладаЇте догов≥р з≥ страховою компан≥Їю ≥ переводите кошти, накопичен≥ у Ќѕ‘, до страховоњ компан≥њ.

”часник маЇ право на одноразов≥ виплати з Ќѕ‘, €кщо:

- на момент виходу на пенс≥ю сума кошт≥в, що знаходитьс€ на ≥ндив≥дуальному рахунку, Ї меншою в≥д законодавчо визначеноњ м≥н≥мальноњ суми;

- в≥н вињжджаЇ на пост≥йне м≥сце проживанн€ за кордон;

- медично п≥дтверджено критичний стан його здоровТ€ (онкозахворюванн€, ≥нсульт, ≥нвал≥дн≥сть ≤ групи);

ѕенс≥йн≥ кошти успадковуютьс€ ≥ виплачуютьс€ спадкоЇмц€м одноразово.

—користавшись своњми правами учасника, ¬и завжди можете д≥знатис€ про показники д≥€льност≥ фонду, а також про стан свого пенс≥йного рахунку, щоб ≥ в подальшому приймати правильн≥ р≥шенн€.

11. як обрати недержавний пенс≥йний фонд

ѕо-перше, треба визначитис€ з видом Ќѕ‘

–оботодавц≥, €к≥ планують робити внески на користь ус≥х своњх прац≥вник≥в, можуть скористатис€ послугами корпоративних Ќѕ‘. якщо ж ¬и хочете ввести на своЇму п≥дприЇмств≥ гнучку систему мотивац≥њ персоналу, €ка залежить в≥д р≥зних складових, у т.ч. в≥д стажу роботи прац≥вника на п≥дприЇмств≥, його вкладу в розвиток п≥дприЇмства та ≥н., участь у в≥дкритому пенс≥йному фонд≥ саме дл€ ¬ас.  р≥м того, ф≥зичн≥ особи, €к≥ п≥клуютьс€ про своЇ майбутнЇ та/або майбутнЇ своњх близьких, теж можуть стати вкладниками саме в≥дкритих Ќѕ‘, оск≥льки вони не можуть брати участь у корпоративному фонд≥, €кщо не повТ€зан≥ трудовими в≥дносинами з роботодавцем-платником такого фонду.

ѕо-друге, проанал≥зувати результати д≥€льност≥ недержавних пенс≥йних фонд≥в

” цьому вам допоможуть анал≥тичн≥ та рейтингов≥ матер≥али у пер≥одичних виданн€х та у мереж≥ ≤нтернет, в т.ч. сайти Ќац≥ональноњ ком≥с≥њ з ц≥нних папер≥в та фондового ринку та Ќац≥ональноњ ком≥с≥њ, що зд≥йснюЇ державне регулюванн€ у сфер≥ ринк≥в ф≥нансових послуг ”крањни. –аз на р≥к публ≥куЇтьс€ ≥нформац≥€ про д≥€льн≥сть Ќѕ‘, що п≥дл€гаЇ оприлюдненню зг≥дно з чинним законодавством. ѕотр≥бно, зокрема, звернути увагу на так≥ показники, €к чиста варт≥сть одиниц≥ пенс≥йних актив≥в та темпи њњ приросту, що св≥дчать про ефективн≥сть управл≥нн€ активами цього фонду.

ѕо-третЇ, звернути увагу на компан≥њ, €к≥ обслуговують Ќѕ‘

Ќѕ‘ Ц нов≥ структури на ф≥нансовому ринку ”крањни, але компан≥њ з управл≥нн€ активами та банки-збер≥гач≥ працюють вже багато рок≥в.

ѓх досв≥д, д≥лова репутац≥€ та профес≥онал≥зм суттЇво впливають на розм≥р пенс≥йних накопичень, €к≥ складаютьс€ не т≥льки з внеск≥в, а також ≥ з ≥нвестиц≥йного доходу, що розпод≥л€Їтьс€ м≥ж учасниками фонду. ƒосв≥дчен≥ компан≥њ розм≥щують ≥нформац≥ю про свою д≥€льн≥сть на своњх сайтах, у тому числ≥ й про результати обслуговуванн€ недержавних пенс≥йних фонд≥в. Ќа сайтах компан≥й з управл≥нн€ активами треба звернути увагу на такий показник €к середньор≥чна доходн≥сть фонду. ѕор≥вн€нн€ цього показника д≥€льност≥ р≥зних Ќѕ‘ теж допоможе ¬ам при вибор≥ ‘онду.

ЅажаЇмо усп≥х≥в у ¬ашому вибор≥ та майбутньому додатковому пенс≥йному забезпеченн≥, що зробить соц≥ально захищеними ¬ас, ¬аших близьких або ¬аших прац≥вник≥в!

12. ¬аш виб≥р

“епер ¬и маЇте необх≥дне у€вленн€ про недержавн≥ пенс≥йн≥ фонди. Ќастав час скористатис€ њх послугами ≥ подбати про себе або про своњх близьких, а €кщо ¬и Ц роботодавець, то ≥ про своњх п≥длеглих.

«упинивши св≥й виб≥р на недержавному пенс≥йному фонд≥, ¬и можете в≥дкладати на майбутню пенс≥ю, виход€чи з ваших поточних доход≥в або з можливостей п≥дприЇмства.

ѕлануванн€ свого пенс≥йного забезпеченн€ на довгострокову перспективу стане гарант≥Їю ¬ашого добробуту в похилому в≥ц≥. „им ран≥ше ¬и почнете накопичувати кошти на свою майбутню недержавну пенс≥ю або робити внески на користь своњх прац≥вник≥в €к роботодавець, тим б≥льшими будуть пенс≥йн≥ виплати, адже час працюЇ на ¬ас.

ƒ≥знайтес€ б≥льше про недержавне пенс≥йне забезпеченн€ та про вигоди й особливост≥ сп≥вроб≥тництва з недержавними пенс≥йними фондами.

якщо ¬и не приймете р≥шенн€ в≥дразу, отримана ≥нформац≥€ так чи ≥накше знадобитьс€ ¬ам, ¬ашим близьким ≥ колегам у майбутньому.

¬≥ртуальна консультац≥€
 ¬аше ≥м'€


¬аш Email


¬аше питанн€

 
ƒокумент:   Ќадрукувати    ¬гору   

©  ≥нто. ≤нвестиц≥њ ≥ ц≥нн≥ папери в ”крањн≥
ѕов≥домленн€ ≥ застереженн€
”крањна,  ињв - 04070,
вул. —агайдачного, 25-Ѕ, 3 поверх
“ел.: (044) 246-7350, 246-7434
‘акс: (044) 235-5875

© –озроблено NewAgeLab, 2003.
ЌовиниЌакопичувальне пенс≥йне забезпеченн€ёридичним особамѕриватним особам—оц≥альний стандартЌѕ‘ у «ћ≤ онтакти¬аше ставленн€ до Ќѕ‘ (анкета)¬≥ртуальна консультац≥€Ѕанери на головн≥й